منوی سایت
آیلتس بهتر است یا تافل؟ تفاوت آیلتس و تافل
  • 1399-07-16
  • 544

این روزها افراد بسیاری در جامعه با توجه به شرایط تصمیم به شرکت در آزمون های بین المللی زبان انگلیسی میگیرند اما یک سوال همیشه بین داوطلبین وجود دارد که آزمون تافل شرکت کنم یا آیلتس؟

در این مقاله سعی کردیم تفاوت اصلی تافل و آیلتس را بیان کنیم.


آزمون زبان انگلیسی تافل (TOEFL: TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE)

این آزمون در سه نوع کاغذی (pbT: Paper-based TOEFL)، کامپیوتری (cbT: Computer-based TOEFL) و اینترنتی (ibT: Internet-based TOEFL) موجود می باشد که دو نوع اول منسوخ شده و چند سال است که فقط تافل اینترنتی برگزار می گردد.

 آزمون TOEFLتا حدودا سال 2012 یکی از معتبرترین و معروف ترین تست های سنجش دانش زبان انگلیسی دانشجویان در سراسر دنیا مطرح بود اما در سه سال اخیر کمی از محبوبیت آن کاسته شده است اما همچنان برگزار شده و توسط بسیاری از دانشگاه های جهان پذیرفته می شود. 

تافل در حال حاضر بـرای ورود به بیش از ۴۴۰۰ کالج و دانشگاه در ایالات متحده امریکا، کانادا، و دیگر کشورها جهان، استفاده شده و افراد غیر بومی که دارای مشاغل حرفه‌ای می‌باشند نیز بـرای ادامه فعالیت های حرفه ‌ای خود در این آزمون شرکت می کنند.


آزمون زبان انگلیسی آیلتس (IELTS: INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM)

آزمون آیلتس به صورت کاغذی (Paper base) در دو ماژول آکادمیک و جنرال طراحی شده است که نوع اول برای سنجش میزان آمادگی کسانی که می خواهند ادامه تحصیل بدهند برگزار شده، و نوع دوم برای اقدام به مهاجرت برای کار و زندگی در کشورهای خارجی (کشوری که شغل و حرفه ای که شخص می خواهد در آن به انگلیسی انجام می شود) اجرا می شود.

 برای ورود به خاک عموم کشورها و دانشگاه هایشان (به ویژه کشورهاى انگلیسى زبان مثل ایالات متحده، کانادا، استرالیا، انگلستان، ...) ارایه مدرک IELTS یکى از مهم ترین شروط در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می باشد.

 این آزمون به صورت مشترک از سوى سه سازمان معتبر IELTS Australia (idp Australia) – Cambridge ESOL – British Council طراحى و توسط نمایندگى‌هایشان در بیش از ۲۷۰ مرکز مختلف در بیش از ۱۱۰ کشور جهان من جمله ایران (در شهرهای مختلف مثل تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، ...) برگزار مى شود. طبق آمار خود آیلتس، سالانه حدود یک و نیم میلیون نفر در آزمون آیلتس شرکت می ‌کنند.


تفاوت تافل و آیلتس: تافل توانایی داوطلبان را در استفاده ی کاربردی انگلیسی امریکایی (American English) می سنجد؛ این در حالیست که آزمون آیلتس، انگلیسی را با چهارچوبی بین المللی سنجیده و نتیجتا روز به روز به محبوبیت آن افزوده شده و مراکز بیشتری (حتی ایالات متحده آمریکا) این مدرک را می پذیرند. اشتباه عوام در بخش مهارت شنیداری (IELTS Listening) این است که چون آزمون توسط مراکز انگلیسی تهیه می شود، فکر می کنند لهجه ی این بخش British است در حالی که از لهجه های مختلف انگلیسی استفاده می شود (American, British, Australian).آیا تافل فقط برای دانشگاه های آمریکا می باشد؟ طبق مطلبی که در وب سایت رسمی ای. تی. اس، (E.T.S.) گذاشته شده است، شش هزار موسسه در ۱۱۰ کشور دنیا و حدودا تمام دانشگاه های انگلستان، استرالیا، نیوزلند و کانادا تافل را می پذیرند.   آیا دانشگاه های ایالات متحده آمریکا آیلتس را می پذیرند؟ بله! در سه سال اخیر، کشور، کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده هم نتایج این آزمون را می پذیرند. 

اعتبار این دو آزمون آیلتس و تافل آزمون های آیلتس و تافل هر دو پس از دو سال منقضی می شوند.


آیلتس بهتر است یا تافل؟ آیلتسهم ساختار منطقی تری دارد و هم در همه جا پذیرفته می شود. اگر می خواهید شروع کنید، شک نکنید که گزینه ی بهتر آیلتس می باشد.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.