آزمون جنرال آیلتس (General Training)

آزمون جنرال آیلتس (General Training) برای افرادی طراحی شده است که قصد مهاجرت یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند. متقاضیان مهاجرت به انگستان می بایست برای آزمون IELTS UKVI ثبت نام کنند.

این آزمون توانایی های شنیداری، خواندنی، نوشتاری و مکالمه شما را می سنجد. يك هفته قبل يا بعد از تست كتبی، آزمون شفاهی نیز برگزار می شود.

از آنجایی که امتحان آیلتس به دو صورت آکادمیک و جنرال برگزار می شود، بهتر است بدانید قسمت خواندنی و نوشتاری در امتحان جنرال با سوالات متفاوتی از آکادمیک طراحی می شوند ولی بخش شنیداری و مکالمه این دو آزمون بطور کامل شبیه هم هستند.

سطح نمره ها در آیلتس از صفر تا 9 است. متن بخش های Reading و Writing تنوع زیادی دارد و بسیار کامل هستند. محتوای متن ها نیز از روزنامه، اینترنت و برنامه های رادیو تلویزیون انتخاب می شوند.

در بخش Reading، چهل سوال پرسیده می شود و داوطلبان یک ساعت فرصت دارند که به تمامی سوالات پاسخ دهند. متن ها کاملا غیرتخصصی و از روزنامه ها و کتابها و مجله های معمولی انتخاب شده اند که در سه بخش و حدود 2000 تا 2700 کلمه می باشد.

بخش اول در مورد مسائل اجتماعی است و بخش دوم بیشتر به مسائل آموزشی و نیازهای رفاهی می پردازد که انگلیسی پیشرفته و پیچیده تری دارد. بخش سوم نیز متن های بلندی دارد تا توانایی خواندن متنهای بلند و پیچیده توسط داوطلب سنجیده شود.

در قسمت Writing، دو موضوع به داوطلبان داده می شود تا درباره آنها بنویسند. مدت زمان این بخش یک ساعت است. پیشنهاد می کنیم که داوطلبان بیست دقیقه اول را به موضوع اول (حداقل 150 کلمه) و باقی زمان را به موضوع دوم (حداقل 250 کلمه) اختصاص دهند. به پاسخ های کوتاهتر از مقدار گفته شده نمره کامل داده نمی شود.

معمولا موضوع اول از داوطلب می خواهد تا نامه ای بنویسد و داخل نامه مشکل یا مساله ای را توضیح دهد. موضوع دوم نیز از داوطلب می خواهد که نسبت به یک مورد، نظر و عقیده مخالف یا موافق خود را شرح دهد.

قسمت Listening و Speaking آزمون جنرال کاملا مشابه با آزمون آکادمیک آیلتس می باشد. برای آگاهی بیشتر می توانید به صفحه آزمون آکادمیک مراجعه کنید.

بطور کلی نمی توان گفت کدامیک از امتحانهای جنرال یا آکادمیک ساده تر است. زیرا این پاسخ به میزان توانایی و تسلط شما به زبان انگلیسی بستگی دارد. شما با در نظر گرفتن هدف نهایی خودتان مانند تحصیل، کار و یا مهاجرت به کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، نیوزلند یا دیگر کشورهای انگلیسی زبان می توانید نوع آزمون را انتخاب و در آن شرکت کنید. اگر باز هم در این زمینه سوالی دارید حتما با شماره  32220830(026)  تماس بگیرید. همکاران ما از کمک به شما خوشحال خواهند شد.

تماس

دفتر مرکزی: کرج - خیابان بهار - برج دالاهو -طبقه ششم - واحد 20.
تلفن های تماس:
0263-2234923
مرکز آزمون: کرج - خیابان بهار - بن بست 13 آبان- پلاک 360 - مرکز رسمی آیلتس کرج.
تلفن های تماس:
02632220830
02632242934

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی رهام می باشد. طراحی و اجرا: مروارید وب