تفاوت سنتر و مراکز آفسایت آیلتس در ایران چیست؟

چرا در کنار نام برخی از موسسات مجاز برگزار کننده آزمون آیلتس در ایران، نام Center و در کنار نام برخی دیگر از مراکز برگزاری آزمون اصلی آیلتس نام Offsite به چشم می خورد؟!

اگر دقت کرده باشید، در هنگام ثبت نام در آزمون IELTS در وب سایت رسمی IDP به نشانی ieltsessentials.com در کنار نام برخی مؤسسات مانند موسسه رهام کرج، مؤسسه “پارسیان” و مؤسسه “پروشات”، نام موسسه IELTS Tehran به چشم می خورد. همچنین در سایت سازمان سنجش نیز موسسه رهام(آیلتس کرج) به عنوان Offsite موسسه آیلتس تهران معرفی شده‌ است. اما علت این عنوان چیست؟

به دلیل محدودیتهای اعمال شده از سوی سازمان IDP تعداد انگشت شماری مرکز مادر (Center)  در ایران وجود دارد که برای پاسخگویی به نیاز تمام داوطلبین کافی نیست و طبق قوانین IELTS موسسات واجد شرایط ( Offsite or Venue) با همکاری با این مراکز مادر می توانند زیر نظر سازمان سنجش کشور اقدام به برگزاری آزمون نمایند.

اما برای رفع ابهام در این مورد باید به این مهم توجه کرد که کلیه موسسات مجاز و دارای مجوز برگزاری آزمون IELTS طبق لیست اعلام شده توسط تنها مرجع رسمی و معتبر ایران، سازمان سنجش کشور که به نوعی با مراکز دیگر همکاری می کنند، صرفاً در قسمت امور اداری مانند هماهنگی های برگزاری آزمون با مراکز مادر نقطه اشتراک دارند ولی برای برگزاری و اجرای آزمون (هم در قسمت کتبی و هم در قسمت شفاهی) در محیط تأیید شده توسط سازمان سنجش بطور کاملا مستقل عمل می‌کنند و در نحوه پشتیبانی، محل اجرای آزمون، پذیرایی و اجرا در چهارچوب قوانین آزمون، بطور مستقل رفتار می‌نمایند.

این امر باعث ایجاد فضای سالم رقابتی بین مراکز خواهد شد و در نهایت به نفع داوطلبانی خواهد بود که به دنبال ارائه خدمات و پیشتیبانی قوی تر در این بازار رقابتی هستند.

با توجه به این نکات و در نظر گرفتن تمام جوانب، بجای نگرانی در مورد کلماتی مانند Center و Venue یا Offsite، اولویت‌های انتخاب خود را بر اساس عواملی مثل تاریخ آزمون مورد نظر و کیفیت در نحوه خدمت‌رسانی و پیشتیبانی اولویت‌بندی نمایید و ذهن خود را درگیر بازی لغات و جو سازی های تبلیغاتی نکنید.

در پایان خاطر نشان می نماید مرکز آیلتس کرج رهام به عنوان اولین و تنها مرکز برگزاری آزمون رسمی در استان البرز  دارای تائیدیه های قانونی از سازمان سنجش آموزش کشور و IDP  استرالیا بوده و به عنوان OFFSITE CENTER  آیلتس تهران از سال 2017  در شهر کرج مشغول به برگزاری آزمونهای اصلی آیلتس می باشد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی رهام می باشد. طراحی و اجرا: مروارید وب