آزمون آکادمیک آیلتس (Academic Test):

آزمون آکادمیک آیلتس (Academic) برای متقاضیانی طراحی شده است؛ که می خواهند در دانشگاهها یا سایر موسسات تحصیلی کشورهای انگلیسی زبان  (به غیر از انگلستان)  ثبت نام نموده و ادامه تحصیل دهند. همچنین این آزمون برای پزشكان و پرستارانی كه قصد دارند در دیگر كشورهای انگلیسی زبان به غیر از کشور انگستان به فعالیت در رشته های تحصیلی خود بپردازند نیز مناسب می باشد.

توسط آزمون مربوطه تمامی مهارت های شنیداری، خواندن، نوشتاری و مکالمه شما در چهار قسمت جداگانه سنجیده می شود. همچنین بخش های مختلف آزمون كتب نیز شامل شنیداری، خواندن و نوشتاری همگی دریك روز برگزار خواهد شد. ناگفته نماند که آزمون مصاحبه نیز به فاصله یك هفته قبل یا بعد از آزمون كتبی انجام می شود.

برای بخش خواندنی یا همان Reading آزمون آکادمیک آیلتس ، چهل سوال اختصاص داده می شود که داوطلبان 60 دقیقه فرصت دارند به سوالات پاسخ دهند. متن ها و سوالات دفترچه آزمون همگی از کتاب ها، روزنامه ها، جزوه ها و مجله های غیرتخصصی انتخاب میشود.

جهت بخش نوشتاری یا همان Writing  یک ساعت زمان در نظر گرفته میشود. در این بخش دو موضوع به داوطلبان داده خواهد شد تا درمورد آن متنی بنویسند. بهتر است که داوطلبان بیست دقیقه اول را به سوال اول اختصاص دهند. متن نخست باید حداقل در 150 کلمه نوشته شود. چهل دقیقه بعد را نیز داوطلبان  میتوانند برای نوشتن سوال و موضوع دوم با میزان حداقل 250 کلمه اختصاص دهند. متنهای کمتر از 150 و 250 کلمه نمره کامل دریافت نخواهند کرد.

بخش شنیداری یا همان Listening  شامل چهار قسمت می شود و برای هر بخش آن 10 سوال طراحی شده  است (جمعا 40 سوال). مدت زمان این آزمون نیز 40 دقیقه می باشد و در پایان داوطلبان 10 دقیقه زمان دارند تا پاسخ سوالات را به پاسخنامه انتقال دهند.

و بالاخره بخش مکالمه یا همان Speaking  که شامل مصاحبه با داوطلبان است بین 11 الی 14 دقیقه زمان میبرد. بخش اول مصاحبه شامل سوالات شخصی و عمومی در مورد وضعیت خانوادگی، وضعیت شغلی، محل زندگی داوطلب و سوالاتی راجع به علایق وی خواهد بود. در بخش دوم نیز موضوعی به داوطلب داده خواهد شد تا در مورد آن دو دقیقه صحبت کرده و عقیده و نظر خویش را عنوان کند. در بخش سوم نیز داوطلب با مصاحبه گر به میزان 4 الی 5 دقیقه در محدوده موضوع عنوان شده بحث و تبادل نظر خواهند داشت.

امیدواریم که توضیحات عنوان شده کمک موثری در جهت آمادگی برای آزمون آکادمیک آیلتس بوده باشد. اگر باز هم در این زمینه سوالی دارید حتما با شماره  32220830(026)  تماس بگیرید. همکاران ما از کمک به شما خوشحال خواهند شد.

تماس

دفتر مرکزی: کرج - خیابان بهار - برج دالاهو -طبقه ششم - واحد 20.
تلفن های تماس:
0263-2234923
مرکز آزمون: کرج - خیابان بهار - بن بست 13 آبان- پلاک 360 - مرکز رسمی آیلتس کرج.
تلفن های تماس:
02632220830
02632242934

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهنگی رهام می باشد. طراحی و اجرا: مروارید وب